Koupelové přísady

 

 

Pro zvýšení perličkových masážních koupelí je možno použít nepěnivé koupelové přísady z léčivých rostlin.

 

Meduňka (Melisse)

Je známý, příjemně vonící, osvědčený prostředek přírodní lékárny. Pro své uklidňující účinky je koupel v meduňce vhodná zejména večer. Pomáhá odstraňovat poruchy nervového původu, nespavost a bušení srdce.Meduňková koupel je též doporučována při revmatických bolestech.

 

Rozmarýn (Rosmarin)

Rozmarýnové koupele jsou pro své povzbuzující účinky určeny hlavně pro ranní použití. Navozují pocit celkové svěžesti. Večer se rozmarýnová koupel doporučuje jako prostředek proti nežádoucí únavě. Rozmarýn oživuje srdeční činnost. Napomáhá při poruchách krevního oběhu, špatném prokrvení, nízkém tlaku, proti únavě, závratím a pocitům celkové slabosti.

 

Květy luk (Heublume)

Olej z lučních květů v sobě obsahuje výtažky z více než sta rostlinek. Je to například řebříček, pampeliška, arnika, šťovíky a další. Olej z lučních květů má široké spektrum použití. Napomáhá při revmatismu, ischiasu, svalových bolestech, ústřelu, zánětu šlach, povzbuzuje látkovou výměnu, celkově mírní bolesti, je potopudný. „Všechny louky a stráně, kopce a údolí jsou jednou velkou lékárnou“ – Paracelsus

 

Levandule (Lavendel)

Levandule je známá především aromatickou vůní, která působí velmi příjemně na naše smysly. Silice z květů se přidávají do voňavek a parfémů. Příznivě ovlivňuje nervovou soustavu, působí antibakteriálně, tiší bolesti hlavy, povzbuzuje krevní oběh a zmírňuje následky bodnutí hmyzem. Používá se při únavě, depresích, podrážděnosti a nespavosti. Své uplatnění nalezla i v ženském lékařství.

 

Smrkové jehličí (Fichtennadel)

koupel s vůní jehličí navozuje velmi příjemnou atmosféru, uvolňuje, uklidňuje, velice příjemně voní. Pomáhá odstraňovat poruchy nervového původu, nespavost, podrážděnost. Může příznivě působit při potížích revmatického charakteru. Nesnižuje krevní tlak.

 

 

Bylinkové koupelové oleje se dodávají v 500 ml balení. Na 100 litrů koupelové lázně se dávkuje maximálně 20 ml oleje. Před použitím je nutno lahvičku protřepat. Při zasažení očí koncentrátem vymyjte oči proudem čisté vody a vyhledejte lékaře.